Wczorajsze wyliczenia średnich kosztów utrzymania chocianowskich uczniów w poszczególnych szkołach obiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. W obliczu pytań, jakie nasi czytelnicy skierowali do nas, sprawdzamy ilu uczniów uczyłoby się w Szklarach Dolnych i Parchowie.

Wczoraj sprawdziliśmy ile kosztuje utrzymanie dzieci w naszych szkołach. Dzisiaj sięgamy po kolejne konkretne wyliczenia. Urząd Miasta i Gminy Chocianów przygotował informację, jak wygląda sytuacja w Szkołach Podstawowych w Parchowie i Szklarach Dolnych na rok szkolny 2020/2021.

"Ma to wpływ na rosnący koszt utrzymania i edukacji jednego ucznia"
- W Parchowie do klas IV - VIII w roku szkolnym 2020/2021 powinno uczęszczać 68 dzieci, a jest 46. Zgodnie z tymi danymi w Szklarach Dolnych powinno być 87 dzieci w tych klasach, a jest 32 - podsumowuje Krystian Wan z chocianowskiego magistratu. - Ma to wpływ na rosnący koszt utrzymania i edukacji jednego ucznia - dodaje urzędnik.

" W Parchowie do klas IV - VIII w roku szkolnym 2020/2021 powinno uczęszczać 68 dzieci, a jest 46. Zgodnie z tymi danymi w Szklarach Dolnych powinno być 87 dzieci w tych klasach, a jest zaledwie 32"
Grafika wskazuje wyraźny deficyt uczniów w stosunku do dzieci, które powinny chodzić do tych szkół. Tylko z Parchowa i Szklar Dolnych rodzice aż 75 uczniów postanowili wysłać swoje pociechy do podstawówek w innych gminach, a dodatkowo dwójka dzieci z Parchowa uczy się w Szkole Podstawowej w Chocianowie. Poniżej prezentujemy nadesłaną grafikę z danymi liczbowymi.
[KN]