Konkurs pod nazwą "Wymaluj Wielkanoc 2020" adresowany był do wychowanków chocianowskich przedszkoli i uczniów tutejszych szkół podstawowych. Pomimo trudnych warunków organizacyjnych, związanych z rozwojem epidemii wirusa SARS-CoV-2 do tutejszego urzędu wpłynęło blisko 20 prac. Obecnie urzędnicy magistratu rozdają przyznane nagrody.

"Ponad połowa nagród została już rozdana. Nie zawsze przychodzą zwycięzcy, często tylko jeden z rodziców"

Pod koniec marca rozstrzygnięty został konkurs "Wymaluj Wielkanoc 2020", którego organizatorem był Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. Adresowany był do wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych będących mieszkańcami gminy Chocianów, a laureatów wybierano w trzech kategoriach: wychowanków przedszkoli, uczniów klas I-IV i klas V-VIII szkół podstawowych.

- Urząd Miasta i Gminy Chocianów jest aktualnie w trybie pracy wewnętrznej, co ma na celu ograniczenie kontaktu międzyludzkiego - przypomina Krystian Wan z tutejszego Ratusza - kolejne obostrzenia są jednak przez rząd zdejmowane, dlatego staramy się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wręczać przyznane nagrody. Obecnie odbywa się to po umówionym kontakcie, nie zawsze przychodzą zwycięzcy, często tylko jeden z rodziców - dodaje Wan.

"Konkurs »Wymaluj Wielkanoc 2020«, którego organizatorem był Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów adresowany był do wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych"

Dowiedzieliśmy się, że ponad połowa nagród została już rozdana. Przypomnijmy, że zwycięzcami zostali Ignacy Kondrat, Emilia Gancarz i Alicja Lech w kategorii przedszkolnej, Oliwia Stępniewicz, Filip Wyrwas i Aleksandra Wesołowska w kategorii uczniów klas I-IV szkół podstawowych, a także w kategorii uczniów klas V-VIII szkół podstawowych Michał Kondrat, Julia Bondos i Szymon Wandycz. Wśród nagród oprócz drobnych upominków, jak np. przydatnego breloka odblaskowego i dyplomu znalazły się także atrakcyjne gry planszowe. 
[KN]