Kolejna samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów zakupiona z prywatnych środków obecnego burmistrza, pana Tomasza Kulczyńskiego pojawiła się przy CDT Medicus w Chocianowie. Pierwsza stanęła przy ulicy Głogowskiej (koło RAG).

- To taki mój mały prezent dla Państwa w związku z obietnicą wyborczą - czytamy na jednym z profili społecznościowych Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego - będę się starał, aby do 2023r. pojawiły się następne.

Jak czytamy na stronie polskiego producenta zaletą tego modelu jest niewielki rozmiar, co umożliwia montaż niemal w każdym miejscu. Konstrukcja obudowy została wykonana ze stalowego profilu – malowanego proszkowo lub plastycznie. Linki ze stali nierdzewnej wychodzące z wnętrza urządzenia służą do umocowania na nich narzędzi.

- Wbrew twierdzeniom opozycji burmistrz skrupulatnie realizuje swoje obietnice, nawet te które wiążą się z wydatkowaniem jego prywatnych środków finansowych - podsumowuje Krystian Wan, szef referatu promocji w chocianowskim magistracie.

Urządzenie jest zamontowane do podłoża za pomocą antykradzieżowych kotw. Specjalny QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwia dotarcie do publikacji internetowych z instrukcjami napraw podstawowych usterek.


[KN]