W szczególności wszystkie panie może zainteresować dzisiejsza propozycja Regionalnego Centrum Kultury. Dzisiaj bowiem, w środę, 23 września odbędą się pierwsze zajęcia taneczne "Latino Solo". Start od godziny 18:00.

Swoje korzenie latino solo ma w Ameryce Łacińskiej. Taniec ten łączy w sobie kubańskie rytmy salsy, rumby oraz cha-chy. Salsa narodziła się w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Taniec powstał z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. Rozwijała się zarówno na Kubie, w Portoryko, Nowym Jorku, jak i innych krajach latynoskich regionu Karaibów. Początkowo salsą nazywano również wiele rozmaitych stylów muzycznych. Z kolei rumba, która do Europy przywędrowała dekadę przed powstaniem salsy, cieszy się opinią klasyka wśród tańców łacińskich. Jest prosta w nauce, zwłaszcza dla osób początkujących. Najmłodszy z tańców wchodzących w skład grupy latino to cha-cha. Charakteryzuje się ruchami bioder i stawianiem kroków z podeszwy na całą stopę.

Latino solo to idealna taneczna odskocznia od codziennych spraw, ze zbawiennymi skutkami dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Na tę świetną zabawę zaprasza już dzisiaj od godziny 18:00 Regionalne Centrum Kultury.
[KN]