Nowy regał pojawił się na cmentarzu. Napis nad nim tłumaczy, po co stanął. Okazuje się, że burmistrz Tomasz Kulczyński we współpracy z radnym Pawłem Bujakiem postanowili zrealizować kolejną sugestię, jaką dostali od mieszkańców Chocianowa.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie, zarządca tutejszego cmentarza komunalnego postawił specjalny regał na znicze do ponownego wykorzystania. Chodzi o takie znicze, w których już wypalił się wkład i odwiedzający nekropolię chcieliby je wyrzucić. Aby podejść do tematu bardziej ekologicznie i nie generować dodatkowych śmieci od teraz można pozostawić nieuszkodzone znicze na specjalnie do tego przystosowanej półce.

- Dziękuje burmistrzowi, że kolejny raz przychylił się do wprowadzenia rozwiązania, które niewiele kosztuje, a świadczy o proekologicznym podejściu do spraw codziennych, które są wdrażane na świecie - komentuje jeden z pomysłodawców tego rozwiązania, radny Rady Miejskiej Paweł Bujak - wiem, że czekamy obecnie na kilka dużych inwestycji w naszej gminie, ale cieszy mnie, że w tym pędzie znajdujemy także czas na takie drobne projekty - podsumowuje Bujak.

Jak czytamy na stronie Tomasza Kulczyńskiego, Burmistrza Chocianowa na jednym z portali społecznościowych "nawet takimi drobiazgami wspólnie możemy zmieniać naszą gminę na lepsze".

[KN]