Dziś Niedziela Palmowa, święto ustanowione na pamiątkę przybycia Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Dzisiejsza Msza Święta odprawiana w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie będzie transmitowana na żywo na kanale CHOCIANOW TV w serwisie społecznościowym YouTube.

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, okres przygotowania duchowego do Świąt Wielkanocnych, który jest okresem wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa. Od 1986 roku zgodnie z wolą papieża Jana Pawła II, w Niedzielę Palmową obchodzony jest także Światowy Dzień Młodzieży.

Ze względu na ogłoszoną epidemię koronawirusa nadal w obrzędach religijnych nie może uczestniczyć więcej niż pięcioro wiernych, dlatego tutejsza telewizja internetowa CHOCIANOW TV będzie transmitować Mszę Świętą na żywo. Start na chocianowskim kanale w serwisie społecznościowym YouTube o godzinie 11:30.

Zeszłotygodniowa transmisja cieszyła ogromną popularnością, została bowiem wyświetlona ponad 1360 razy. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym dla katolików wydarzeniu.
[KN]