Dzisiaj po południu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ulicą Kopalnianą w Polkowicach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i karetki pogotowia.

Jak ustalił portal 112 Polkowice ambulans pogotowia ratunkowego jechał na sygnale. Pomocy potrzebowała nieprzytomna osoba w Lubinie, jednak zespół ratownictwa medycznego nie dojechał na miejsce wezwania, gdyż na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ulicą Kopalnianą w Polkowicach (skrzyżowanie na wysokości Lidla) w karetkę wjechał samochód osobowy marki Volvo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem uprzywilejowanym marki Mercedes, skręcając z ul. Kopalnianej w kierunku Lubina nie zastosował szczególnych środków ostrożności w wyniku czego doszło do kolizji z samochodem osobowym marki Volvo - poinformował portal 112 Polkowice Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.
Na szczęście uczestnikom tego zdarzenia drogowego nie stało się nic poważnego i skończyło się jedynie na kilku ogólnych potłuczeniach. Co istotne, pojazd pogotowia ratunkowego był nowy, a na ulicach swojego miasta Polkowiczanie mogli podziwiać go w akcji zaledwie od miesiąca.
[KN]