Od pewnego czasu Urząd Stanu Cywilnego w Chocianowie znajduje się obok CDT Medicus, w budynku Biblioteki Publicznej w Chocianowie. Była to zmiana głównie z uwagi na sugestie mieszkańców oraz ułatwienia osobom niepełnosprawnym dostęp.

Z uwagi na utrudniony dostęp do Urzędu Stanu Cywilnego, który mieścił się w piwnicy Urzędu, podjęto decyzje o przeniesieniu. Wszystkie sprawy związane z m. in. dowodem osobistym, ślubem cywilnym, sprawami cudzoziemców załatwić można przy Urzędzie Miasta i Gminy w Chocianowie, po drugiej stronie ulicy, przy budynku CDT Medicus na ul. 3-go maja. 

- Ciesze się, że jest teraz łatwiejszy dostęp do USC. Jestem osobą starszą i ciężko było mi się poruszać po schodach. Teraz bez problemu mogę załatwić swoje sprawy- mówi jedna z mieszkanek Chocianowa.


Warto wspomnieć, że godziny przyjmowania interesantów oraz numery telefonów zostały bez zmian. Bardzo możliwe, że przeniesienie USC to tymczasowe wyjście z sytuacji. Niestety na ten moment Gmina nie dysponuje innym mieniem.