Od września kursuje nowa linia nr 25 na trasie Chocianów – Polkowice, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to kolejne udogodnienie dla dojeżdżających do pracy i szkół. To właśnie ich zdanie dla Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego jest tak ważne. W związku z sugestiami osób korzystających z darmowej komunikacji oraz m. in. mieszkańców wsi Parchów, podjęto działania mające na celu zmianę godzin odjazdów.

- Dzięki merytorycznej i rzeczowej współpracy z Łukaszem Puźnieckim oraz Janem Wójtowicz już od połowy listopada zmienią się godziny odjazdów autobusów bezpłatnej komunikacji z Polkowic do Chocianowa- mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński.


Najważniejsze zmiany dotyczyć będą godzin porannych, kiedy to mieszkańcy gminy na czas muszą dostać się do pracy lub szkoły oraz w czasie kiedy dzieci kończą zajęcia szkolne. Z 6:35 przesunięto odjazd na godzinę 7:00 oraz z 12:45 na 14:50. Ponadto wiadomo także, iż zmieni się trasa kursowania linii nr 25. Darmowy autobus będzie teraz jeździł przez cały Parchów, co umożliwi skrócenie czasu aż o połowę. Na nowej trasie pojawią się również dwa nowe przystanki- na ul. Wesołej oraz ul. Trzebnickiej. Jest to kolejny krok, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Chocianów.Szczegółowy rozkład jazdy linii nr 25 już wkrótce.