„Chocianów Bądźmy Razem” to nowe hasło promujące miasto i gminę Chocianów. Samorząd ma także nowe logo, które składa się z granatowego napisu „ChociaNOW”, w którym w miejsce litery „o” wpleciono czerwone serce. Jak przekonuje Tomasz Kulczyński burmistrz Chocianowa, oznacza to, że właśnie teraz („now” oznacza „teraz”) nadszedł czas na zmiany na lepsze.

- Bardzo podoba mi się nowe logo i hasło. Widzę już wizualizację tego loga pod kątem zrobienia tego chociażby jak w Amsterdamie. ChociaNOW, czyli, że teraz jest czas na Chocianów, czas na zmiany. To bardzo metaforyczne i proste zarazem. Jeśli chodzi o hasło, są to słowa jakich potrzebują teraz mieszkańcy. Bądźmy razem, czyli bądźmy jednością, działajmy wspólnie, bez podziałów na rzecz dobra gminy - mówi Tomasz Kulczyńskim, burmistrz Chocianowa

Zarówno nowy logotyp jak i hasło gminy zostały wybrane w drodze konkursu. Udział mogli wziąć w nim mieszkańcy gminy Chocianów. Warto było próbować swoich sił, bo do wygrania było w sumie 10 tysięcy złotych - 5 000 zł za projekt loga oraz 5.000 zł za hasło. Propozycji było sporo. Łącznie wpłynęło około 40 projektów. Jury, w którego skład weszli radni: Izabela Szwed, Artur Wandycz i Piotr Wandycz zdecydowali, że najlepszy będzie projekt autorstwa Sylwii Fabiszewskiej.

Prezentacja nowego loga i hasła odbyła się w trakcie XVI Dni Jagody.