Na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Chocianów pojawiły się nowe wiaty przystankowe. Z nowych schronień mogą cieszyć się mieszkańcy Chocianowa, Ogrodzisk, Pogorzelisk oraz Jabłonowa.

Pojawienie się nowych urządzeń finansowane było w całości ze środków własnych gminy z inicjatywy burmistrza Tomasza Kulczyńskiego oraz sołtysów.

Często w wypowiedziach burmistrza słyszeliśmy, że bezpieczeństwo mieszkańców gminy jest dla niego priorytetem, a kolejne działania są dowodem, że Tomasz Kulczyński jest konsekwentny w swoim działaniu.

Nowe wiaty zostały zamontowane w Chocianowie przy ul. Krótkiej, Ogrodziskach, Jabłonowie oraz dwie w Pogorzeliskach. Trwają jeszcze roboty budowlane związane z wykonaniem peronów dla podróżnych.

- ,,Tak jak obiecałem na spotkaniu z mieszkańcami w Jabłonowie, po 30 latach wymieniona została wiata przystankowa’’ – mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Jako pierwsze przystanki zostały zamontowane w Pogorzeliskach, gdzie mieszkańcy otrzymali do użytku dwie nowe wiaty. Poprzednia wymagała likwidacji z uwagi na katastrofalny stan techniczny. Druga posłuży dzieciom i młodzieży szkolnej w nowej lokalizacji. Wpłynie to również pozytywnie na ogólny wygląd wsi.

- ,,W kolejnych latach powstaną kolejne wiaty w miejscach i miejscowościach, które tych zmian najbardziej potrzebują’’ – mówi Naczelnik Wydziału Rozwoju i Utrzymania w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów.