Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia tłumaczą jak prawidłowo ubierać i zdejmować rękawice ochronne. Od wczoraj mamy obowiązek używania ich m.in. podczas robienia zakupów. Kancelaria Premiera opublikowała także niespełna minutowe nagranie, na którym tłumaczy, co nam wolno, a czego nam nie wolno.

Grafika zaakceptowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) opublikowana przez Główny Inspektorat Sanitarny na jednym z portali społecznościowych tłumaczy "Jak prawidłowo nałożyć i zdjąć rękawice". Przed ich nałożeniem należy przez minimum 20 sekund umyć ręce wodą z mydłem. Aby dobrze ubrać rękawiczki należy wykonać 5 kroków (opisy na grafice). Ważne jest także, aby prawidłowo zdejmować i zabezpieczać rękawiczki po użyciu.

W trakcie używania rękawiczek nie wolno dotykać twarzy. Należy pamiętać, że po ich użyciu nie wolno wrzucać rękawiczek do toalety, należy się ich pozbyć wyrzucając do odpowiedniego kontenera na śmieci. Rząd przypomina także o kolejnych wprowadzonych zmianach. Poniżej prezentujemy nagranie opublikowane dzisiaj przez Kancelarię Premiera.
[KN]