Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Chocianowie od dzisiaj ma nowego dyrektora. Na to stanowisko wybrany został Kamil Lis. Jakie cele stawia przed sobą nowy szef wypożyczalni popularnych lektur?

Poprawa funkcjonalności księgozbioru i dostosowanie działalności do czasów epidemicznych zdają się być priorytetowymi zagadnieniami, z którymi przyjdzie zmierzyć się nowemu dyrektorowi publicznej biblioteki.

- Kamil Lis wzorowo wywiązuje się z postawionych mu celów - mówi Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Dał się poznać jako fachowiec w sferze kulturowo-edukacyjnej, między innymi jako dyrektor szkoły podstawowej w Parchowie oraz Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury, realizując powierzone mu zadania. Biblioteka tylko na tym skorzysta - komentuje Wan.
Tutejsza biblioteka z nowym dyrektorem na czele stawia przed sobą ambitne cele. Postanowiliśmy zapytać szefa chocianowskiego księgozbioru o cele na najbliższy czas.

Ważnym jest, aby być przygotowanym na kolejne możliwe zamknięcia instytucji kultury. Chcemy umożliwić czytelnikom jeszcze łatwiejszy i nadal bezpieczny dostęp do księgozbioru - planuje Kamil Lis, nowy dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Chocianów. - Nowoczesny świat skłania nas do zmiany podejścia w zakresie funkcji społecznej tej instytucji kultury oraz podążania za nowinkami technologicznymi, tym samym wydaje się istotnym stworzenie w Chocianowie mediateki, a więc miejsca, którego do tej pory w naszej gminie nie było, a które przyciągnie jak największą liczbę czytelników, szczególnie tych najmłodszych - zdradza szczegóły Lis.
Mediateka to, zgodnie ze słownikową definicją, zbiór druków, nagrań i materiałów multimedialnych służących celom dydaktycznym i naukowym. Oznacza to, że chocianowska wypożyczalnia książek może niebawem zostać wyposażona w wiele ciekawych pozycji, które będą o wiele bardziej dostosowane do XXI wieku. W wielu polskich miastach dzieci i młodzież korzystają już ze zbiorów cyfrowych, dlatego mamy nadzieję, że niebawem będzie tak również w Chocianowie.

Aktualizacja:
Nie tylko u nas, bo także w gminie Polkowice zaszły zmiany kadrowe na stanowisku dyrektora lokalnej biblioteki. U naszych sąsiadów nową szefową Biblioteki Publicznej została Katarzyna Mich-Rutkowska, o czym w mediach społecznościowych poinformował Burmistrz Łukasz Puźniecki.
[KN]