W ten weekend najmłodsi również mogą posłuchać ulubionych bajek w ramach akcji "Zaczytany Chocianów". Dzisiaj swoją premierę miała kolejna czytanka, tym razem o "Nowym placu zabaw" czytał radny Jerzy Bałecki. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Pomysł Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników serwisu społecznościowego. Tradycją stało się już, że w soboty i niedziele o godzinie 18:30 pojawiają się kolejne nagrania. Dotychczas dziesięć filmów z tej serii osiągnęło blisko 1500 wyświetleń. Dzisiaj do kolekcji czytanych bajek dołączyła jedenasta, p.t. "Nowy plac zabaw" przeczytana przez Jerzego Bałeckiego, Radnego Rady Miejskiej w Chocianowie.

Akcja zorganizowana przy współpracy Biblioteki Publicznej w Chocianowie z Referatem Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki z tutejszego magistratu to łącznie 10 filmów: wiersz Akademii Czytania Bajek, "Skradziony domek żółwia", "Bajka o złotej rybce", "Bajka o wystawie", "Rozmyślania łaciatej krówki", "Pies i kość", "O Biedronce, która zazdrościła słońcu", "Kwiatowe wróżki" oraz "Pracowite mrówki" oraz "Daleko jeszcze". Do akcji dotychczas włączyli się tutejsi nauczyciele, radni i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy.

Aby na bieżąco śledzić pojawiające się w sieci nagrania wystarczy subskrybować Gminę Chocianów w serwisie społecznościowym YouTube, na którym pojawiają się produkcje.
[KN]