O współpracy oraz o możliwościach rozwoju i pieniądzach, jakie uda się wynegocjować z unijnego budżetu na lata 2021 - 2027 rozmawiali wczoraj samorządowcy z naszego powiatu z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim i Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteuszem Myrdą. Naszą gminę reprezentował włodarz Tomasz Kulczyński.

O negocjacjach z rządem w sprawie nowego unijnego budżetu, a także priorytetach, na jakie będą przeznaczane pieniądze w latach 2021 - 2027 rozmawiał w ubiegły piątek, 12 lutego Burmistrz Tomasz Kulczyński z najważniejszymi samorządowcami w naszym województwie. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Polkowicach pojawił się także temat ścisłej współpracy na rzecz rozwoju centralnej części Dolnego Śląska, jakim jest Zagłębie Miedziowe.

- W Polkowicach spotkałem się z samorządowcami z Zagłębia Miedziowego - poinformował w mediach społecznościowych Marszałek Cezary Przybylski. - Jednym z priorytetów dla samorządu województwa jest rozwój sieci transportowej. W tym celu realizujemy m.in. projekt Kolei Zagłębia Miedziowego, szlaku kolejowego łączącego Legnicę – Lubin – Polkowice z Głogowem - dodał Marszałek.
W kuluarach spotkania włodarz Chocianowa poruszał także tematy istotne dla naszej gminy, jak Dolnośląska Autostrada Rowerowa, powrót kolei do Chocianowa czy rekonstrukcja drogi wojewódzkiej, tzw. wąskiego gardła w centrum Chocianowa. Do tych tematów niebawem powrócimy.
[KN]