Od pierwszego września obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji autobusowej. Nowa propozycja godzinowa pozwoli dowieźć mieszkańców gminy do pracy, a dzieci i młodzież bezpiecznie do szkół.

Informujemy, iż od 1 września 2020 r. zmianie ulega oferta przewozowa linii łączących Powiat Lubiński z Gminą Chocianów – czytamy na oficjalnej stronie PKS Lubin.

Zmianie ulegają godziny odjazdów wybranych kursów linii 121 i 131 z Chocianowa do Lubina oraz z Lubina do Chocianowa. W dni robocze szkolne uruchomione zostają nowe kursy linii 121 i 131 na skróconej trasie między Chocianowem i Trzebnicami oraz z Trzebnic do Szklar Górnych.

Sukcesywnie nowe rozkłady jazdy będą pojawiać się na przystankach autobusowych. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z nowym rozkładem jazdy, który dostępny jest na naszej stronie w zakładce ‘’BEZPŁATNA KOMUNIKACJA’’

Pamiętajmy o nadal obowiązujących obostrzeniach w komunikacji miejskiej.  Po wejściu do autobusu i przed wyjściem z niego dezynfekujemy ręce płynem umieszczonym w pojemniku przy drzwiach. W autobusach zakrywamy usta i nos maseczką. Zachowujemy dystans – co drugie miejsce musi być wolne. W całym autobusie może przebywać tyle osób, ile wynosi 50% wszystkich miejsc dla pasażerów.  Dbajmy o siebie i o swoich bliskich.

[AP]