Zgłoszenie dotyczące kradzieży robota kuchennego rozpoczęło postępowanie, w wyniku którego policjanci szybko wpadli na trop ukrywającego się sprawcy i zatrzymali jednego z mieszkańców Polkowic. Zatrzymany 28–letni mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież. Polkowiczanin usłyszał również zarzuty związane z przestępstwami przeciwko rodzinie i opiece oraz przeciwdziałaniu narkomani. Funkcjonariusze ponadto odzyskali skradziony sprzęt o wartości 5 tysięcy złotych, który wrócił już do prawowitego właściciela.

Polkowiccy policjanci odbierając zgłoszenie o kradzieży wartościowego robota kuchennego wiedzieli kim jest sprawca, w związku z tym kryminalni podejmując czynności operacyjne szybko ustalili miejsce, w którym ukrył się 28-latek. Funkcjonariusze już w trakcie pierwszych czynności ustalili, gdzie mężczyzna zbył skradzione urządzenie i dodali do jego listy kolejne przestępstwo, za które przyjdzie mu odpowiedzieć, bowiem podczas przeszukania ujawnili przy zatrzymanym kilka porcji handlowych marihuany.

Późniejsze czynności funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pozwoliły ustalić, że zatrzymany mężczyzna od ponad roku stosuje wobec swojej rodziny przemoc zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Przez ten czas w miejscu zamieszkania sprawcy miały miejsce awantury, w trakcie których dochodziło do wyzwisk, szarpanin, poniżania oraz aktów przemocy fizycznej.

- Zatrzymany 28-latek oprócz zarzuty kradzieży odpowie ponadto za znęcanie się psychiczne oraz fizyczne oraz posiadanie narkotyków - informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach - czyny, o które jest podejrzany mieszkaniec Polkowic, są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na przemoc. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać ludzki dramat i pomóc krzywdzonej osobie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 997 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.
[KN]