Dokładnie 16 grudnia minie rok, od czasu gdy Anna Pichała pomyliła się w swoich przypuszczeniach na temat powstania przychodni w Trzebnicach, co nie umknęło uwadze lokalnej telewizji internetowej Chocianow.tv. W swoim reportażu dziennikarze zauważyli, że w grudniu 2019 roku radna kilkukrotnie wieszczyła, że przychodnia medyczna w Trzebnicach nie powstanie.

Lokalna telewizja Chocianow.tv postanowiła sprawdzić jak bardzo opozycyjna radna minęła się z rzeczywistością. W ubiegły poniedziałek, 14 grudnia 2020 roku Burmistrz Tomasz Kulczyński przyjechał do Trzebnic, aby obejrzeć na własne oczy, w jakich warunkach będą leczeni mieszkańcy naszej gminy. Przypomnijmy, że to kolejna zrealizowana obietnica wyborcza włodarza Chocianowa.

- Otwieramy przychodnię w możliwie najbliższym czasie. Dzisiaj rozeznanie czy wszystko jest wykonane w sposób perfekcyjny - mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Jest nawet lepiej. Jestem bardzo zadowolony z wykonawcy, ponieważ jest ta przychodnia zbudowana naprawdę na wysokim poziomie - dodaje włodarz.
W tym miejscu znajdować się będą gabinety: internistyczny, położnej i pielęgniarki środowiskowej, zabiegowy, stomatologiczny, szczepień i dzieci zdrowych, a także rejestracja, pomieszczenia pomocnicze oraz kotłownia.

- Były takie zdarzenia, że opozycja przyjeżdżała na naszą wioskę i skandowała, że nie będzie tej przychodni - przypomina Piotr Wandycz, radny reprezentujący Trzebnice w Radzie Miejskiej. - Stoi piękna przychodnia i będzie służyła mieszkańcom naszej miejscowości i nie tylko - dodaje Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Piotr Wandycz.
Mieszkańcy Trzebnic oraz okolicznych miejscowości, jak Ogrodzisko, Żabice, Brunów i Chocianowiec będą mogli odwiedzić swoich lekarzy w godnych warunkach. Budynek został przystosowany zarówno dla pacjentów chorych, jak i zdrowych. Kto jeszcze skomentował fakt powstania nowej przychodni medycznej? Zapraszamy do obejrzenia reportażu przygotowanego przez Chocianow.tv (wideo poniżej).
[KN]