W ubiegły wtorek władze Powiatu Polkowickiego z okazji Światowego Dnia bez Samochodu zorganizowały wspólny przejazd samorządowców naszego regionu ulicami Polkowic. Obok Starosty Kamila Ciupaka i Wicestarosty Jana Wojtowicza pojechali Wójt Radwanic Paweł Piwko i Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński. Z tej okazji lokalna telewizja Chocianow.tv przygotowała specjalne podsumowanie wideo z tego wydarzenia okiem swojej kamery.

Przypomnijmy, że cała akcja ma wspomóc proekologiczne idee i zachęcać kierowców do rezygnacji z poruszania się prywatnymi autami, by zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez całą dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

Udział w inicjatywie wzięli udział, obok Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, także Wójt Gminy Radwanice Paweł Piwko, Starosta Powiatu Polkowickiego Kamil Ciupak, Wicestarosta Jan Wojtowicz oraz Amelia Dworak z Wydziału Promocji Powiatu Polkowickiego. Zapraszamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez zyskującą popularność lokalną telewizję Chocianow.tv (wideo poniżej). Aby na bieżąco śledzić nowe nagrania pojawiające się na kanale w popularnym serwisie społecznościowym wystarczy SUBSKRYBOWAĆ CHOCIANOW TV.
[KN]