Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Chocianowa. Tradycyjna procesja zorganizowana w tym roku przez chocianowską parafię i Regionalne Centrum Kultury odbywa się 6 stycznia. W tym roku rozpocznie się o godzinie 12:15 na Rynku przy Kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Robotnika.

Procesja przejdzie ulicami Plac Wolności, Kolejową, Fabryczną, III Maja, i Ratuszową, by wrócić na Plac Wolności. Podczas przemarszu planowane są stacje, przy których odegrane zostaną scenki: "Pole Pasterzy" (przy ulicy Fabrycznej), "Pałac Heroda" (przy Urzędzie Miasta i Gminy), "Republika przyjemności" (przy Hotelu "Pod Dębem") oraz o godz. 14:00 "Stajenka" (na Placu Wolności). 

Organizatorzy zachęcają, szczególnie najmłodszych uczestników do ubrania pelerynek w kolorach zielonym, czerwonym lub niebieskim. Zakończenie planowane jest na godzinę 14:30. Co roku udział w jasełkach obrazujących walkę dobra ze złem ogląda blisko pół tysiąca osób. Nasz Orszak został zarejestrowany w Fundacji "Orszak Trzech Króli" i znajduje się w licznej bazie miast organizujących to wydarzenie.

[KN]