W ręce polkowickich policjantów wpadł mieszkaniec Lubina oraz dwoje jego kompanów ze Świebodzic. Grupa jest podejrzana o wyłudzenie 70 tysięcy złotych metodą "na policjanta" od mieszkanki naszego powiatu oraz o liczne usiłowania popełnienia tego przestępstwa. Na podstawie zgromadzonych dowodów Sąd Rejonowy w Lubinie zastosował wobec całej trójki najsurowszy z dostępnych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania.

To zatrzymanie to pokłosie sprawy sprzed ponad dwóch tygodni. Wówczas jedna z mieszkanek powiatu polkowickiego została oszukana metodą "na policjanta", o czym pisaliśmy w artykule: "Wyrzuciła przez okno 70 tysięcy złotych". Tę historię jako ostrzeżenie przed bezwzględnością i podstępnym działaniem oszustów dedykowaliśmy osobom starszym, a także ich rodzinom. Dzięki temu historia się nie powtórzyła, a polkowiccy policjanci ujęli oszustów.

- Dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach po odebraniu zgłoszenia o prawdopodobnym usiłowaniu oszustwa metodą "na policjanta" natychmiast skoordynowali działania, które w ostatecznym rozrachunku doprowadziły do zatrzymania sprawcy podczas próby odebrania pieniędzy od 72-letniego mieszkańca Polkowic - informuje oficer prasowy KPP w Polkowicach, sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski. - Policjanci podczas kolejnych czynności operacyjnych przeprowadzonych w tej sprawie, jak po nitce do kłębka dotarli do kolejnych dwóch osób uczestniczących w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy metodą "na policjanta" - dodaje policjant.
32-latka i 34-latek to mieszkańcy Świebodzic, z kolei 32-latek to mieszkaniec Lubina. Cała trójka trafiła do policyjnej celi. Ostatecznie zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna oraz jego 34-letni kompan usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz 3 usiłowań oszustw metodą "na policjanta'. W sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 32-letnią kobietę, która także jest podejrzana o udział w grupie przestępczej oraz w jednym z usiłowań oszustwa.

- Wnikliwa praca funkcjonariuszy doprowadziła do postawienia całej trójce jeszcze jednego zarzutu - przypomina przestępstwo z początku czerwca Przemysław Rybikowski. - Niestety niczego nie podejrzewająca polkowiczanka zastosowała się do wskazówek przekazanych przez przestępców i wykonała wszelkie ich instrukcje, przekazując ostatecznie 70 tysięcy złotych. Policjanci podczas czynności dochodzeniowo-śledczych ustalili, że za opisywanym przestępstwem stoi właśnie trójka osób zatrzymanych przez polkowickich kryminalnych - podsumowuje oficer prasowy.
Sąd Rejonowy w Lubinie po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 32-letniego mieszkańca Lubina i 34-latka ze Świebodzic na 3, a na 32-letnią kobietę na 2 miesiące.
[KN]