W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Polkowicach Starosta Polkowicki Kamil Ciupak oraz Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki podpisali porozumienie o współpracy w sprawie wspólnych działań zmierzających do utworzenia Biura Paszportowego, jako Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Siedziba główna dolnośląskiego biura paszportowego znajduje się w oddziale paszportowym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dotychczas w naszym województwie były trzy oddziały terenowe biura paszportowego: w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. W maju ubiegłego roku do tego grona dołączył także Głogów, a już niebawem, bo od 1 sierpnia ma wystartować także oddział w Lubinie.

W ubiegłym tygodniu porozumienie w sprawie utworzenia kolejnego oddziału terenowego Biura Paszportowego podpisali starosta Kamil Ciupak i burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Jak czytamy na stronie powiatu polkowickiego "dla mieszkańców powiatu to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie trzeba będzie już jeździć do Wrocławia czy Legnicy, aby wyrobić paszport. Powiatowe biura paszportowe pozwalają na zmniejszenie kolejek przed delegaturami Urzędu Wojewódzkiego".
[KN]