Paweł Bujak poza byciem Sołtysem wsi Żabice pełni także funkcję Radnego Rady Miejskiej z klubu Tomasz Kulczyński 2018. Jego zaangażowanie, wsparcie, dobro i pomoc drugiemu człowiekowi zaowocowało wygranym plebiscytem na Sołtysa Roku Powiatu Polkowickiego 2019.

Z wypowiedzi mieszkańców dowiedzieliśmy się, że Paweł to ambitny człowiek, któremu zależy na dobrych zmianach bez korzyści dla siebie.

- ,,Zasłużył na nagrodę najlepszego sołtysa w 100%. Poświęca ogrom swojego czasu dla mieszkańców. Zawsze jest tam, gdzie jest potrzebna pomoc.'' mówi  Ania mieszkanka Żabic.

-,,Paweł to sołtys z prawdziwego zdarzenia. Czasem wydaje mi się, że dobro mieszkańców jest dla niego ważniejsze niż własne'' - dodaje Sebastian mieszkaniec Ogrodzisk.

Po rozmowie z Pawłem dowiedzieliśmy się, że jest wygraną zaskoczony i nie spodziewał się takiego wyróżnienia. My jako redakcja możemy dopowiedzieć, że Paweł to osoba skromna i zawzięta w realizacji zamierzonych celów. W swoim wypowiedziach zawsze podkreśla, że gdyby nie pomoc i chęci mieszkańców nie byłoby żadnych działań. To dzięki mieszkańcom może dokonywać zmian na lepsze .

-,,Wiele projektów, które udało się wspólnie z Radą Sołecką zrealizować, pokazuje to, że chęci do pracy dla wspólnego dobra są ogromne. Oczywiście małymi kroczkami zmienia się otoczenie w naszej wsi i jest to zasługa całej społeczności, która żwawo ruszyła do pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać! - mówi laureat plebiscytu .

Życzymy Pawłowi dalszych sukcesów zawodowych oraz w życiu prywatnym . Oby wygrana była bodźcem i motywacją do dalszych dobrych zmian.