"Złe dobrego początki", tak w wielkim skrócie można podsumować otwarcie tej prywatnej inwestycji w naszej gminie. Przy ulicy Głogowskiej w Chocianowie, obok Stacji Kontroli Pojazdów stanęła niedawno nowa, całodobowa stacja benzynowa. O nietypowej sytuacji, która miała miejsce w dniu otwarcia z właścicielem stacji rozmawiała lokalna telewizja Chocianow.tv.

W dniu otwarcia nie obyło się bez kłopotów. Okazało się, że firma, która podłączała dystrybutory w wyniku nieszczęśliwego niedopatrzenia zamieniła miejscami benzynę z dieselem. Kilkoro kierowców, którzy jako pierwsi skorzystali ze stacji musiało liczyć się z trudnościami wynikającymi z konieczności czyszczenia układu paliwowego w swoich autach.

- Tam gdzie była benzyna wlewał się olej napędowy. Zamurowało nas to piekielnie, taki niefart na początku - opowiada właściciel nowej stacji benzynowej w Chocianowie, Andrzej Chatała. - Firma z Jawora wzięła to wszystko na siebie, uregulowała wszystkie te sprawy z tymi osobami, które się tutaj niefortunnie zatankowały. Przyjechali, odwrócili to i sprawdziliśmy już dokładnie, do końca poprawność działania tych dystrybutorów i w tej chwili już wszystko świetnie chodzi - dodaje właściciel.
Z materiału lokalnej telewizji Chocianow.tv możemy dowiedzieć się, że firma, która popełniła błąd podłączając na stacji dystrybutory zobligowała się do uregulowania wszystkich należności i od razu naprawiła swój błąd. Teraz stacja benzynowa działa już bez zarzutu. Można tutaj także całodobowo zrobić najpotrzebniejsze zakupy.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Chocianowa do nowo otwartej stacji przy ulicy Głogowskiej. Takiej nowoczesnej stacji tutaj w gminie Chocianów nie mamy. Jest tutaj gaz, olej napędowy, benzyna i ADBlue, które można tankować prosto z dystrybutora do zbiornika. Jest na stacji sklep, zapraszamy na zakupy i w niedalekiej przyszłości będzie otwarta restauracja i docelowo też myjnia samochodowa - wymienia Andrzej Chatała.
Już niebawem będzie można tutaj zatem zjeść ciepły posiłek, zorganizować np. rodzinną uroczystość. W planach jest także parking dla tirów i miejsce odpoczynku dla podróżnych. Więcej szczegółów dostępnych w materiale wideo (poniżej).
[KN]