W sobotę w Gminie Chocianów po raz kolejny moc wydarzeń. Tym razem Radny Piotr Wandycz wraz z Sołtysem Grzegorz Burdzy , Aktywna wieś Trzebnice, Rada Sołecka, OSP Trzebnice, Arka Trzebnice, Koło Gospodyń Wiejskich organizuje „Piknik Rodzinny w Trzebnicach”.

- W ramach integracji społecznej, pragniemy zachęcić mieszkańców Trzebnic i całej Gminy do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu nie tylko rodziny ale i znajomych. Miejsce, w którym chcemy się spotkać to tereny zielone za szkołą podstawową - mówi Piotr Wandycz, Radny Rady Miejskiej w Chocianowie.

Wspomniane miejsce wielokrotnie świetnie spisywało się przy organizacji tego typu wydarzeń. Przykładem jest chociażby ostatnia impreza „Retro Trzebnice”. - W planie mamy przygotowanie ogniska, grilla, nie zabraknie również dmuchańców, waty cukrowej, popcornu. Prosimy uczestników o zabranie ze sobą, koszyka piknikowego z prowiantem oraz kocyka. Zapraszamy już od godziny 16:00 – dodaje Piotr Wandycz.

To kolejna inicjatywa radnego Piotra Wandycza, który wielokrotnie podkreślał, że relacje międzyludzkie są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju społeczeństwa, gdyż naturalne środowisko to nie tylko przyroda a także inni ludzie. Spotkania tego typu można w pełni nazwać integracyjne, ponieważ likwidują bariery i otwierają społeczeństwo do propagowania tolerancji, akceptacji, otwartości oraz umiejętności współpracy.

Przyglądając się frekwencji ostatnich wydarzeń jednoznacznie można stwierdzić, że mieszkańcy wyrażają ogromną chęć integracji społecznej, która bardzo mocno kształtuje nas jako Gminę.