W czwartek, 18 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów doszło do spotkania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z Wicestarostą Powiatu Polkowickiego Janem Wojtowiczem i Burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim. Redaktorzy telewizji chocianow.tv postanowili zapytać o czym rozmawiali samorządowcy.

Tematem spotkania, którego gospodarzem był Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński było omówienie budowy kolejnych kilometrów dróg rowerowych. Tym razem w ramach tego projektu będzie możliwość dojechania z Chocianowa do Polkowic, a także do gminy Przemków.

Odwiedził mnie Pan Starosta Jan Wojtowicz oraz Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, a także Tomasz Górzyński Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie. Rozmawialiśmy na temat wzajemnej współpracy i ważnego dla nas projektu budowy ścieżek rowerowych w Zagłębiu Miedziowym, którego liderem będzie Powiat Polkowicki - poinformował w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Współpraca z naszym dobrym sąsiadem, Polkowicami i Powiatem Polkowickim pozwoli Naszej Gminie się rozwijać, tak ważne dla Państwa kwestie ścieżek rowerowych są istotne z punktu widzenia np. turystyki. Serdecznie dziękuję za wizytę, merytoryczną rozmowę i dobre wspólne plany inwestycji i rozwoju, które zawsze będę wspierał - dodał włodarz Chocianowa, Tomasz Kulczyński.
Burmistrz Tomasz Kulczyński w swoim wpisie przypomniał także o współpracy z Cezarym Przybylskim, Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, dzięki której liczy na rozwój Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej.

Współpraca podstawą rozwoju

Redaktorzy chocianow.tv postanowili także zapytać lidera projektu powiatowych dróg rowerowych, Wicestarostę Jana Wojtowicza o plany realizacji tej istotnej z punktu widzenia łączenia naszych gmin inwestycji.

- Podpisaliśmy umowy na projektowanie ścieżek rowerowych w pasie dróg powiatowych. Jest to odcinek ponad 27 kilometrów. Dojeżdżający m.in. do gminy Radwanice, gminy Grębocice, przebiegający przez gminę Polkowice - powiedział Jan Wojtowicz, Wicestarosta Powiatu Polkowickiego. - Z Burmistrzem Kulczyńskim rozmawiamy o poszerzeniu naszego projektu o kolejne gminy Powiatu Polkowickiego. Mam nadzieję, że ten projekt rowerowy będzie wyglądał naprawdę bardzo dobrze - powiedział Wicestarosta Wojtowicz.
Dzięki realizacji tego pomysłu amatorzy dwóch kółek będą mieli możliwość dojechania do stolicy naszego powiatu, Polkowic. Ogromne zadowolenie ze współpracy wyraził Burmistrz tej gminy, Łukasz Puźniecki.

- Bardzo się cieszę z tego dzisiejszego spotkania, bo ono oznacza współpracę w zakresie bardzo ważnym dla mieszkańców, czyli budowy dróg rowerowych - powiedział Łukasz Puźniecki, Burmistrz Miasta i Gminy Polkowice. - Cieszę się, że akurat z gminą Chocianów te relacje układają się bardzo przyjaźnie, to bardzo ważne dla mnie i cieszę się, że będziemy też gro projektów realizować wspólnie. Ta wspólna praca pozwala na realizowanie tych projektów ponadgminnych i to jest bardzo ważne - dodał Burmistrz Puźniecki.
To właśnie dzięki takim pomysłom w Gminie Chocianów powstaną wreszcie ważne dla mieszkańców ścieżki rowerowe, które połączą naszą gminę z innymi w Zagłębiu Miedziowym oraz Województwie Dolnośląskim.
[KN]