W pięknie przystrojonej i przygotowanej sali uczniowie Przedszkola Miejskiego w Chocianowie wcielili się w rolę Świętej Rodziny, Trzech Króli, pasterzy i aniołków. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnych śpiewów kolęd oraz życzeń świątecznych.

Gości przywitała pani Ewa Stępniewicz, wychowawca grupy V "Muchomorki". Mali aktorzy doskonale wcieli się w swoje role. Pięknie ręczenie wykonana szopka oraz oryginalne stroje aktorów dodały magii przedstawieniu. Występ niejednokrotnie został oklaskiwany gromkimi brawami.

- Witamy was wszystkich, witam burmistrza, pana Tomasza Kulczyńskiego, dyrektor, panią Annę Ciupę, grono pedagogiczne, wszystkich pracowników przedszkola oraz nasze kochane dzieci na tym uroczystym spotkaniu - zaczęła Ewa Stępniewicz - dzisiaj w naszym przedszkolu zaprezentujemy jasełka w wykonaniu naszych aktorów, dzieci z grupy "Muchomorki". Życzymy miłego odbioru oraz zapraszamy do wspólnego kolędowania.

"Muchomorki" zaprezentowały widowisko o Bożym Narodzeniu. Jasełka są wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczające żłób. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważny jest św. Franciszek z Asyżu.

- Dziękuje dyrekcji i paniom za tak piękne przygotowanie jasełek – dziękował Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński - szanowni państwo, drogie dzieci życzę udanych spokojny świąt, w duchu Bożego Narodzenia.

W podzięce za zaproszenie na przedstawienie Burmistrz obdarował aktorów i zgromadzonych uczniów cukierkami. Jasełka przygotowali uczniowie grupy V "Muchomorki" wraz z opiekunami grupy Ewa Stępniewicz oraz Joanna Łoziak.

[KN]