Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pełniący służbę zarówno z wykorzystaniem motocykli jak i radiowozów, prowadzą dziś działania na drogach powiatu polkowickiego pod hasłem „Motocyklista”. Głównym celem policyjnej akcji jest ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem kierujących pojazdami jednośladowymi.

Akcja została skierowana przeciwko kierującym nie stosującym się do wyznaczonych ograniczeń prędkości, znaków pierwszeństwa przejazdu oraz prawidłowego wyprzedzania. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na kierujących, którzy nie dostosują się do obowiązku jazdy motocyklem w kasku ochronnym.

Zwiększony poziom adrenaliny i poczucie wolności sprawiają, że motocykliści swoje maszyny darzą bezgraniczną miłością. Ludzi o takich zamiłowaniach jest w Polsce coraz więcej, a co za tym idzie, liczba motocykli na drogach wciąż wzrasta. Mimo tego, ta grupa użytkowników wciąż nie czuje się bezpiecznie, bo kierowcy nadal nie patrzą w lusterka i często kończy się to tragicznie dla prowadzących jednoślady.