7 września w Polkowicach szykuje się wielka charytatywna impreza. Polkowiccy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, sportowcy, lokalni samorządowcy i parlamentarzyści oraz wszyscy ludzie dobrej woli zapraszają na mecz, licytacje i pokaz sprzętu służbowego. Wszystko po to, żeby pomóc synkowi polkowickiego funkcjonariusza, 4-letniemu Jakubowi Skoczylasowi.

Większość z mieszkańców powiatu polkowickiego poznała już historię Jakuba Skoczylasa. Życie Jakuba do trzeciego roku życia było takie jak być powinno. Niestety w 2018 roku synek naszego kolegi doznał pierwszego ataku padaczkowego. Kilkadziesiąt badań, które trwały ponad rok, przyniosły ostateczną, dramatyczną diagnozę. Lekarze stwierdzili u Jakuba Ceroidolipofuscynoze typu 2. W Polsce nie ma żadnych możliwości leczenia tej niezwykle rzadkiej choroby. Jakub na szczęście rozpoczął już terapię w klinice w Hamburgu. Niestety wszystkie koszty z tym związane nadal są ogromne i w sposób oczywisty przekraczają możliwości finansowe rodziców.

Jakub jest synem policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, która wraz z Stowarzyszeniem ONE oraz specjalnie powołanym Komitetem Społecznym „Na Ratunek Kubusiowi” postanowili działać. Instytucje połączyły siły, żeby pomóc Jakubowi i w pierwszą sobotę września na stadionie lekkoatletycznym w Polkowicach zorganizują „Wielki Mecz Charytatywny dla Kubusia”.

Oprócz meczu pomiędzy reprezentacją Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a Gwiazdami Kuby w programie imprezy znalazło się wiele innych atrakcji. Już teraz możemy potwierdzić, że oprócz strażaków i strażników miejskich w drużynie, która stanie naprzeciw policjantów zagrają piłkarze pierwszych zespołów KGHM Zagłębia Lubin oraz Górnika Polkowice. Oba kluby, które znacząco wsparły tą inicjatywę, wystawią do rywalizacji również zespoły złożone ze swoich najmłodszych adeptów, którzy od godziny 14 rozegrają spotkania przyjaźni.

Pokaz sprzętu policyjnego, strażackiego, ratownictwa medycznego, animacje, występy artystyczne i nie tylko, a przede wszystkim licytacje i zbiórka charytatywna, której całość zostanie przeznaczona dla Jakuba.

„Wielki Mecz Charytatywny dla Kubusia”

Impreza odbędzie się 7 września na terenie Stadionu Lekkoatletycznego w Polkowicach zarządzanego przez Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne, które również aktywnie włączyło się w organizacje imprezy. W najbliższym czasie za pośrednictwem mediów społecznościowych i lokalnych będziemy przybliżać wszystkich uczestników tego wielkiego wydarzenia charytatywnego.