Ostatnie tygodnie to okres związany z wprowadzaniem szeregu ograniczeń mających na celu zminimalizowanie zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotyczą one również obszaru związanego z większością czynności w ramach postępowania kwalifikacyjnego do Policji.

W dalszym ciągu osoby zainteresowane służbą w Policji mogą składać dokumenty, przesyłając je drogą pocztową do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

- Do odwołania wprowadzono możliwość składania przez kandydatów do służby w Policji dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 ustawy o Policji, wyłącznie drogą pocztową - informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu, do odwołania, zawieszone są pozostałe czynności przeprowadzane w ramach postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. W okresie panującej epidemii, kiedy pozostajemy w domu, pomyślmy o przyszłości. Może to ten czas, aby podjąć decyzję o wstąpieniu w szeregi Policji. Oferujemy służbę wśród profesjonalistów, dającą możliwość rozwoju i na początek 3880 złotych uposażenia - dodaje oficer prasowy.

Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu informuje, iż przekazywanie korespondencji kandydatom do służby w Policji, a także informacji dotyczących terminów i miejsca przeprowadzania poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Więcej informacji dotyczących możliwości podjęcia tej pracy znajduje się na stronach internetowych polkowickiej policji w zakładce Praca / Służba w policji.
[KN]