Sieć bezpłatnej komunikacji, która swój początek ma w Lubinie powiększa się. Dzisiaj na konferencji prasowej w Polkowicach zostało podpisane porozumienie dotyczące kursowania autobusów na trasie Chocianów - Polkowice. Przypomnijmy, że to kolejna linia bezpłatnej komunikacji, która będzie przejeżdżała przez naszą gminę.

Już wkrótce mieszkańcy zarówno Chocianowa, jak i Polkowic będą mogli cieszyć się darmową komunikacją. - Obiecałem mieszkańcom bezpłatną komunikację do Lubina i Polkowic. Teraz staje się ona faktem, dzięki czemu mieszkańcy Parchowa i Pogorzelisk będą mogli jeździć autobusami nie ponosząc z tego tytułu żadnych kosztów - mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Na dzisiejszej konferencji prasowej oprócz burmistrzów Tomasza Kulczyńskiego i Łukasza Puźnieckiego, obecni byli również Lesław Golba (wójt Gminy Jerzmanowa) oraz Bartosz Chojnacki (wicewójt Gminy Lubin). Ich obecność spowodowana była szerszym porozumieniem w sprawie bezpłatnej komunikacji. Dzięki temu, mieszkańcy Chocianowa będą mogli pojechać za darmo do Polkowic, a tam przesiąść się w bezpłatny autobus do Jerzmanowej. 

- Cieszę się, że projekt, o który zabiegałem już ponad rok temu i do którego Gmina Chocianów dołączyła po wyborach samorządowych, w tak szybkim tempie się rozwija. Mam nadzieję, że do inicjatywy, której prekursorem w naszym regionie był Prezydent Lubina Robert Raczyński dołączą kolejne gminy z naszego regionu - dodaje Burmistrz Chocianowa. 

Bezpłatna komunikacja z Chocianowa do Polkowic ruszy 9 września.

fot. Urszula Romaniuk