Wkrótce mieszkańcy Chocianowa będą mogli cieszyć się z otwartych urządzeń do ćwiczeń, ponieważ trwają już prace projektowe związane z budową trzech zestawów sportowych do Street Workout.

Jest to forma nowoczesnej siłowni na powietrzu. Wykonawcą zarówno projektów jak i wykonawcą wszystkich robót została firma z dużym doświadczeniem w tym zakresie Fitnessinone Rafał Sałaj z Lubina. Miłośnicy ćwiczeń zwanych kalisteniką będą mieli za kilka tygodni odpowiednie miejsca do pracy nad własnym ciałem. Trzy zestawy powstaną w pobliżu ul. Trzebnickiej, Odrodzenia i Sportowej. - Konsekwenie realizujemy nasz plan na zmianę Chocianowa na lepsze. – mówi Tomasz Kulczyński.

To kolejna infrastruktura, o którą wzbogaci się Chocianów i jak zapowiada Burmistrz Tomasz Kulczyński, na pewno nie ostatnia. Trzeba jednak pamiętać, że przy takich inwestycjach pewnych procedur nie da się przeskoczyć. - Wiele nieprzychylnych nam osób atakowało nas od samego początku, oczekując realizacji wszystkich zadań w kilka tygodni. To nie działa niczym czarodziejska różdżka, tylko wymaga konsekwentych działań, które widoczne są dopiero po pewnym czasie - podkreśla Burmistrz Chocianowa.

Planowany termin montażu parków do Street Workout to 8 tygodni. Dodatkowo zostaną zamontowane trampoliny zewnętrzne 150 x 150 cm (powierzchnia naskoku 90 x 90cm) oraz ławki treningowe z możliwością wskoków oraz pompek.