Dziekan Dziekanatu Chocianów, ksiądz Proboszcz Stanisław Łobodziec zaprasza wszystkich wiernych na dziękczynną Mszę Świętą z okazji dożynek za pośrednictwem lokalnej telewizji Chocianów.tv. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Dzięki inicjatywie księdza Proboszcza w tym roku uroczystości odbędą się na chocianowskim Rynku w najbliższą niedzielę, 27 września od godziny 13:00. Wspólnie z burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim przygotowali dla mieszkańców uroczystości Chocianowskiego Święta Dziękczynienia za Doroczne Plony i Zbiory oraz Chocianowski Jarmark Dożynkowy i Runa Leśnego.

- Zakończyliśmy jeden etap bardzo ważnych prac przy żniwach. Towarzyszyła nam piękna pogoda, jak mówią rolnicy, plony były bardzo udane. Pan minister mówi, że chleba w tym roku w naszej ojczyźnie nikomu nie powinno zabraknąć, a więc za to chcemy się włączyć w dziękczynienie Panu Bogu. Rozpoczęliśmy drugi, bardzo ważny etap, wykopki ziemniaków, wykopki jarzyn, chodzimy na grzyby do lasu. A są piękne grzyby i za to chcemy Panu Bogu podziękować. Podziękować Mu za Jego wspaniałość, za Jego dobroć. W tym roku ominęły nas klęski powodzi czy wichur, które doświadczyli inni mieszkańcy naszej ojczyzny. Chcemy ich wspomagać naszymi modlitwami - mówi na nagraniu lokalnej telewizji Chocianów.tv ksiądz Proboszcz Stanisław Łobodziec. - Zapraszam Was wszystkich bardzo serdecznie, razem z panem burmistrzem na wspólne dziękczynienie. A to dziękczynienie będzie miało miejsce 27 września o godzinie 13:00. Odprawimy Mszę Świętą na placu Wolności przy Kościele. Będzie na pewno towarzyszyła nam piękna pogoda. Zapraszam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Chocianów. Szczęść Boże - zaprosił proboszcz.
W planie uroczystości, oprócz dziękczynnej Mszy Świętej znalazły się także pokaz pojedynku rycerskiego, jarmark produktów rolnych i leśnych, sołecki konkurs o kosz plonów, prezentacja sprzętu rolniczego, pokaz strongman, gry, zabawy, konkursy i dmuchańce. Na rozstawionych na Rynku stoiskach będzie można znaleźć liczne potrawy i wypieki. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 27 września od godziny 13:00 na chocianowski Rynek.
[KN]