O tym pomyśle w naszej gminie słyszy się już od jakiegoś czasu. W ubiegły weekend Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński postanowił zaprezentować wizualizację Chocianowskiego Centrum Przesiadkowego, które pozwoli przesiąść się nie tylko z własnego auta, lecz także z bezpłatnej komunikacji i kolei.

Ten pomysł wzorowany jest na rozwiązaniach z dużych miast europejskich, które starają się ograniczyć ruch samochodów osobowych w swoich centrach. U nas, oprócz połączenia parkingu i bezpłatnej komunikacji miejskiej, będzie także możliwość skorzystania z połączeń kolejowych. Jak niedawno informowaliśmy, trwają rozmowy o przejęciu i rewitalizacji linii kolejowej Chocianów - Duninów oraz rewitalizacji linii Chojnów – Rokitki. Dzięki temu powstanie dogodne połączenie Chocianowa z Legnicą i dalej z Wrocławiem.

Przedstawiam Państwu wstępną wizualizację Chocianowskiego Centrum Przesiadkowego. Dużo pracy przed nami, ale zgodnie z deklaracjami wszystko idzie w dobrym kierunku - poinformował na swoim profilu burmistrz Tomasz Kulczyński. - Zmieniamy Chocianów na lepsze, dzięki współpracy Klubu Radnych Chocianów 2023 oraz Prawa i Sprawiedliwości. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za pozytywne wiadomości i wsparcie, na które zawsze mogę od Państwa liczyć - dodaje burmistrz.

Poniżej prezentujemy wstępną wizualizację centrum przesiadkowego.
[KN]