Wspólne działania polkowickich i łódzkich policjantów doprowadziły do zatrzymania 57-letniego mieszkańca Łodzi, który przez pewien czas wraz z matką przebywał na terenie gminy Chocianów. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o to, że wyłudzał emeryturę swojej nieżyjącej matki. W tym czasie mógł pobrać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lubinie tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu do łódzkich policjantów zaczęły docierać informacje o trudnościach z ustaleniem miejsca pobytu 88-letniej kobiety, która w ostatnich latach przebywała również na terenie gminy Chocianów w powiecie polkowickim. Współpraca łódzkich i polkowickich policjantów doprowadzała ostatecznie do zatrzymania 57-letniego syna zaginionej kobiety. Wnikliwa praca śledczych dała podstawy do podejrzeń, że kobieta nie żyje, a jej syn od lat pobiera za nią emeryturę. Funkcjonariusze ustalili również, że ciało zmarłej może być ukryte na terenie jednej z chocianowskich posesji.

W celu potwierdzenia tej wersji policjanci i specjalnie wyszkolony pies z zakresu poszukiwania szczątek ludzkich pod nadzorem lubińskiej prokuratury przeszukiwali teren znajdujący się w pobliżu wskazanego domu. Niestety przypuszczenia śledczych okazały się słuszne. Na terenie działki funkcjonariusze znaleźli zakopane ludzkie szczątki. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lubinie zostały one zabezpieczone i przekazane do ekspertyzy.

57-latek w związku z podejrzeniem wyłudzenia emerytury zmarłej osoby mężczyzna usłyszał w zarzut oszustwa, ale to nie jedyne przestępstwo, za które będzie odpowiadał. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszał kolejne zarzuty. Jak szacują policjanci kwota pobranych przez niego środków może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podejrzany decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.