Udało się wyłonić wykonawcę oczekiwanej przez mieszkańców Trzebnic przychodni. Będzie to firma AS-BUD-PLUS z Brenna. O przebojach związanych z przychodnią informowaliśmy już wiele razy. Systematycznie nasze doniesienia w tym temacie okazują się prawdą.

Zaczęło się od unieważnienia starego przetargu, wówczas urzędnicy tutejszego magistratu zwracali uwagę, że to ze względu na zmiany w dokumentacji i nowy przetarg pojawi się z początkiem 2020 roku. Tak też się stało, jednak po ogrodzeniu terenu pod przyszłą przychodnię coraz mniej liczna opozycja w Radzie Miejskiej postanowiła ugrać na tym punkty wyborcze strasząc mieszkańców Trzebnic, że przychodnia nigdy nie powstanie. Wtedy Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Tomasz Kulczyński pokusił się nawet o mocny komentarz w stosunku do inicjatorki całej zadymy. Tamte zarzuty okazały się wyssane z palca, bowiem radni uchwalili środki na przychodnię, a urzędnicy burmistrza Kulczyńskiego ogłosili nowy przetarg na przychodnię.

Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, została podpisana umowa o wykonanie robót budowlanych na budowę przychodni w Trzebnicach. Wartość tego zadania wyniesie 1'897'890,00 złotych, a wyłoniony wykonawca to firma AS-BUD-PLUS z Brenna. Przyszły ośrodek zdrowia zostanie przeznaczony na podstawową opiekę medyczną z założeniem, że w przychodni funkcjonować muszą gabinety: zabiegowy, szczepień dzieci zdrowych, lekarza internisty dla dzieci chorych i dla dzieci zdrowych,  stomatologiczny oraz  pomieszczenie dla pielęgniarki środowiskowej.

Dodatkowo powstanie parking obsługujący przychodnię, dobudowana zostanie droga przeciwpożarowa dla szkoły oraz zmieniona lokalizacja istniejącego placu zabaw i przyszkolnego boiska trawiastego. Planowany termin realizacji tego zadania w umowie przypada na koniec października tego roku, jednak pierwsze odbiory sanitarno-pożarowe powinny nastąpić do końca sierpnia tego roku. Wykonawca zastrzega jednak, że obecny stan epidemii panujący w Polsce może opóźnić rozpoczęcie samych robót budowlanych.
[KN]