Stary przetarg na budowę przychodni medycznej w Trzebnicach został unieważniony. Nowy zostanie ogłoszony na początku 2020 roku. Podwładni Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego informują, że zgodnie z planem do końca przyszłego roku przychodnia zostanie oddana do użytku.

Urząd Miasta i Gminy Chocianów podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę przychodni lekarskiej w miejscowości Trzebnice. Jak informują urzędnicy, powodem takiej decyzji są zmiany w dokumentacji technicznej.

- Konserwator zabytków zgodził się na nowocześniejszą formę architektoniczną z płaskim dachem - informuje Ewa Kałuzińska, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Utrzymania w tutejszym magistracie - w konsekwencji powinno to spowodować zmniejszenie kosztów budowy.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, z ust pani Skarbnik dowiedzieliśmy się, że w styczniu zostaną dokonane niezbędne zmiany w budżecie, za którymi będą mogli opowiedzieć się tutejsi radni.

- Unieważnienie tego przetargu nie będzie miało wpływu na sam fakt budowy przychodni - dopowiada Krystian Wan, szef chocianowskiej promocji - w styczniu 2020 roku zostanie ogłoszony nowy przetarg nieograniczony na to przedsięwzięcie.

Zgodnie z planami urzędników wykonawca powinien przekazać obiekt do użytkowania z końcem III kwartału 2020 roku. Do sprawy z pewnością powrócimy.
[KN]