Woda w Rakowie to kolejna obietnica burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, która zostanie zrealizowana w tej kadencji. 9 czerwca została podpisana umowa na wykonanie tej inwestycji, a już 6 sierpnia komisja z Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego dokonała odbioru III i IV etapu, zaś 20 sierpnia V etapu prac. Sami mieszkańcy chwalą decyzje burmistrza Kulczyńskiego.

Od pierwszego tygodnia września już 11 pierwszych gospodarstw domowych ma możliwość korzystania z wody. Jeszcze niewiele ponad 30 domów czeka na podłączenia, jednak harmonogram prac wskazuje, że kolejni mieszkańcy Rakowa mogą niebawem spodziewać się czystej wody w swoich kranach.

- Już w przyszłym tygodniu będzie przyłączana woda do naszego domu. To będzie najszczęśliwszy dzień w moim życiu - mówi nam jedna z mieszkanek Rakowa. - Widać trzeba było nowego spojrzenia na gminę, za co jesteśmy bardzo wdzięczni panu Burmistrzowi. Wcześniej Kowalski, który jest stąd, jak startował to przyjeżdżał do nas, potrafił obiecywać, że jak tylko wygra wybory to doprowadzi nam wodę. Dwa razy był burmistrzem i co? A teraz proszę bardzo, przyszedł nowy burmistrz i woda będzie - podsumowała mieszkanka.
Prace są zgodne z harmonogramem ustalonym z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, z którego udało się pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję. Mieszkańców cieszy też widok nowych hydrantów, które stoją już wzdłuż Rakowa, dlatego zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
[KN]