W ubiegły weekend świętowały 5-lecie powstania. Chodzi o Koło Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu.

- Chciałbym serdecznie podziękować KGW za to, że są Panie z nami na imprezach, za to, że zawsze możemy na Was liczyć - mówił burmistrz Chocianowa, Tomasz Kulczyński - jesteście znakomitym przykładem współpracy KGW na terenie naszej gminy. Życzę kolejnych lat pełnych dalszych sukcesów szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizacji waszych pasji oraz wielu powodów do radości. Wszystkiego dobrego - życzył burmistrz.

W uroczystościach oprócz burmistrza wzięli udział także Radosław Zysnarski, prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy, Artur Wandycz, radny Rady Miasta i Gminy Chocianów, Krzysztof Zdobych, sołtys Chocianowca oraz Bożena Czekajło, sołtys Rakowa.

Drogie Panie, chciałbym wam serdecznie podziękować za te wspólne 5 lat. Bywało różnie ale zawsze się wspieraliśmy. Cieszę się, że nasza praca i zaangażowanie może przyczynić się do rozwoju naszej wsi - podsumował Artur Wandycz, radny z Chocianowca.

Znamy wasza pracę nie od dziś, wiem jak wiele serca wkładacie. Wielkie wyrazy wdzięczności za to co robicie - dziękował Krzysztof Zdobych, sołtys Chocianowca.

Podczas uroczystości nie zabrakło wyśmienitego poczęstunku, wspólnej zabawy, tańców, wspomnień, rozmów i nagród. Od Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Koło Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu otrzymało 1000 złotych na swoją działalność.

[KN]