W ostatnich dniach byliśmy świadkami prac drogowych na ulicach Piotrowskiej i Zacisze. Na obu pojawiły się progi zwalniające, zaś na tej drugiej remontowano dodatkowo nawierzchnie. - To zasługa przede wszystkim radnego Marcina Ślipki, który od wielu tygodni interweniował w tej sprawie – przekonuje Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

I trudno się dziwić, ponieważ wspomniany radny takie inwestycje obiecał mieszkańcom swojego okręgu i teraz doprowadził do ich realizacji. - Małymi kroczkami do przodu. Cieszę się, że moje starania przyniosły efekt – mówi radny Marcin Ślipko, dodając po chwili. - Musimy być wszyscy świadomi, że zaniedbania w mieście jak i na wsiach są bardzo duże, więc z niektórymi inwestycjami musimy poczekać. Regularnie spotykamy się jednak z Burmistrzem i rozmawiamy, co w pierwszej kolejności należy zrobić – dodaje radny Rady Miejskiej w Chocianowie.

Szczególnie ważne dla mieszkańców tej części Chocianowa były progi zwalniające, ponieważ pomimo ograniczeń prędkości, kierowcy zdecydowanie przekraczali prędkość w tej okolicy a to bezpośrednio zagrażało przechodniom, którzy tą trasą udają się do centrum Chocianowa.