Już w najbliższą niedzielę, 27 września od godziny 13:00 Mszą Świętą rozpoczną się dożynkowe uroczystości w naszej gminie. Z tej okazji przed wjazdem do Chocianowa stanęły snopy słomy, które udekorowane zostały przez tutejszych mieszkańców.

Chocianowskie Święto Dziękczynienia za doroczne plony i zbiory oraz Chocianowski Jarmark Dożynkowy i Runa Leśnego, bo tak nazywać się będzie tegoroczna uroczystość, to jeden z najpiękniejszych obyczajów, który jest wpisany w naszą tradycję za przykładem wielu polskich miast i wsi. Wczoraj w artykule o Chocianowskim Jarmarku Dożynkowym i Runa Leśnego informowaliśmy, że całość rozpocznie się w niedzielę 27 września o godzinie 13:00 od Mszy Świętej na chocianowskim Rynku. Tuż po niej, również na Rynku odbędzie się jarmark dożynkowy.

Nie mogę być obojętny na waszą ciężką pracę w naszej małej Ojczyźnie na chocianowskiej ziemi. Dożynki to jeden z najpiękniejszych obyczajów, który jest wpisany w tradycję Naszych Wsi, Naszej Gminy - informuje burmistrz Tomasz Kulczyński na swojej stronie. - Dlatego zapraszam wszystkich z Państwa na tegoroczne obchody dożynkowe na Rynku w Chocianowie 27 września, na uroczystą Mszę Świętą o godzinie 13.00 oraz Chocianowski Jarmark Dożynkowy i Runa Leśnego wraz z licznymi atrakcjami - dodaje włodarz.
Na stronie Regionalnego Centrum Kultury na portalu społecznościowym pojawiły się zdjęcia, na których widać piękne snopy słomy udekorowane przez mieszkańców naszej gminy: Agatę Skibicką i Bogdana Jaszowskiego (zdjęcia ich pracy poniżej). Jakie inne atrakcje czekają uczestników niedzielnych uroczystości? To na razie jest niespodzianka, jednak niebawem powrócimy do tego tematu, zdradzając kolejne plany tej uroczystości. Tymczasem zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wspólnego świętowania.
[KN]