Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz Komisariatu Policji w Chocianowie zorganizowali debatę ewaluacyjną pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów - Możesz mieć na nie wpływ". W debacie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie oraz mieszkańcy.

Debata była przede wszystkim okazją do podsumowania działań policjantów, związanych z przekazanymi przez mieszkańców problemami społecznymi podczas debaty społecznej jak miała miejsce w październiku zeszłego roku. Policjanci podsumowali swoje działania dotyczące kierujących przekraczających dozwoloną prędkość we wskazanych miejscach oraz przybliżyli inicjatywy, które podjęli na rzecz bezpieczeństwa seniorów.

Funkcjonariusze zapoznali uczestników z „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy jako narzędzie diagnozujące zagrożenia społeczne. Policjanci przypomnieli również o aplikacji „Moja Komenda” – pierwszym mobilnym przewodniku po polskich jednostkach Policji, dzięki której można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, sprawdzić jak najszybciej do niej trafić i nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Funkcjonariusze zgodnie z jednym ze zgłoszonych postulatów poruszyli również tematy związane z bezpieczeństwem seniorów, w tym między innymi omówili metody działań oszustów działających metodami „na wnuczka" oraz „na policjanta". Podczas spotkania nie zabrakło prezentacji filmów i dyskusji związanych z tą tematyką.

Na koniec od uczestników zebrano wnioski zgłoszone w trakcie dyskusji, które zostaną wykorzystane w ramach dalszej współpracy dzielnicowych ze społeczeństwem.