Regionalne Centrum Kultury rusza z kolejnymi zajęciami, tym razem ogłasza nabór na zajęcia taneczne. Zapisy na rok szkolny 2020/2021 przyjmowane będą we wszystkie dni robocze w godzinach od 7:30 do 15:30. Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 września 2020 r.

Niespełna tydzień temu pisaliśmy o naborze do Ogniska Muzycznego działającego przy Regionalnym Centrum Kultury, a już dziś ruszają kolejne zapisy, tym razem pracownicy instytucji kultury zapraszają dzieci w wieku od 5 do 14 lat na zajęcia taneczne. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu według ustalonego harmonogramu i trwają w zależności od wieku i zaawansowania grupy. Instruktorem zajęć jest Pani Dorota Bożek – Chrobak. Zajęcia taneczne to nic innego jak dobra zabawa, poprzez która przemycane są ćwiczenia rozciągające, czy wzmacniające mięśnie. Taniec pogłębia u dzieci sprawność fizyczną i kreatywność. Ciekawe choreografie taneczne rozwijają również pamięć, uczestnicy co zajęcia uczą się krok po kroku kolejnych układów tanecznych.

Wyćwiczone choreografie są prezentowane na różnych konkursach i imprezach. W roku ubiegłym występowali podczas Chocianowskich Dni Jagody, Majówki czy ,,Dnia Działkowca’’. W ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięły udział w koncercie ,, Dzieci Dzieciom", który odbył się w Lubińskiej galerii Cuprum Arena.
U
czestniczyli w X Ogólnopolskim Przeglądzie Tanecznym ,,Lubin Dance’’ zdobywając wyróżnienie. Pochwalić się mogą także zdobyciem II i III miejsca podczas XX Regionalnego Przeglądu Piosenki i Tańca w Gaworzycach. Warto zaznaczyć, że co roku biorą udział w konkursie i podczas każdego wytańczyły sobie podium.
Więcej informacji można uzyskać
dzwoniąc na numer: 76-818-55-80 lub mailowo na adres: sekretariat@rckchocianow.pl[NK]