Jarmarki świąteczne są bożonarodzeniową tradycją kultywowaną w wielu miastach Polski. Jarmark jest doskonała okazją do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół wśród barwnych straganów, a jednocześnie możliwością zakupu prezentów dla bliskich.   W Chocianowie w tym roku po raz drugi Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński zapowiada organizację JARMARKU MIKOŁAJKOWEGO.


Jarmark  to znakomita okazja do przedświątecznych zakupów lub spróbowania związanych ze świętami przysmaków. W tym roku po raz drugi zaplanowano organizację świątecznego jarmarku.
W ubiegłym roku największym powodzeniem cieszyła się szopka z żywymi zwierzętami. Nieodłącznym elementem świątecznego kiermaszu jest kilkumetrowej wysokości żywa choinka ozdobiona bombkami oraz światełkami. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku będzie jeszcze więcej atrakcji niż w roku ubiegłym.

- święcące girlandy, kilkanaście różnorodnych stoisk, żywa szopka, food-trucki, występy, liczne atrakcje dla dzieci, święty Mikołaj to tylko nieliczne atrakcje na jakie mogą liczyć mieszkańcy gminy Chocianów – mówi Krystyna Kozołup Dyrektor RCK

Organizatorzy zapraszają do udziału w grudniowym jarmarku wszystkich kupców, wystawców, a w szczególności twórców ludowych, miłośników rękodzieła artystycznego, producentów oryginalnych i nietuzinkowych przedmiotów, szkoły, Koła Gospodyń, a także specjalistów w dziedzinie lokalnych pyszności kulinarnych. W tym roku wydarzenie potrwa od 6 do 8 grudnia, oczywiście na Placu Wolności w Chocianowie.
 
Więcej informacji pod numerem tel. 76/818 55 80 Regionalne Centrum Kultury i na stronie www.rckchocianow.pl