Z każdym dniem dowiadujmy się o nowych atrakcjach, jakie będą towarzyszyły niedzielnym dożynkom. Sokole oczy naszych czytelników dopatrzyły się wielu atrakcji na opublikowanym przez nas wczoraj plakacie (zdjęcie poniżej), najwięcej pytań dostaliśmy o rycerski pokaz. Sprawdzamy!

Wczoraj pisaliśmy o tym, że ksiądz Proboszcz Stanisław Łobodziec zaprasza na dziękczynną Mszę Świętą z okazji Chocianowskiego Święta Dziękczynienia za Doroczne Plony i Zbiory oraz Chocianowskiego Jarmarku Dożynkowego i Runa Leśnego. Wczoraj także po raz pierwszy opublikowaliśmy plakat zachęcający do odwiedzin chocianowskiego Rynku w najbliższą niedzielę, 27 września od godziny 13:00. Uwagę naszych czytelników (i ich dzieci) przykuła informacja o pokazie pojedynku rycerskiego, którą szczególnie poleca Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński.

Dożynki to wielowiekowa tradycja sięgająca jeszcze czasów średniowiecznych, dlatego chcę przybliżyć mieszkańcom Chocianowa, zwłaszcza tym najmłodszym atrakcje z tamtych czasów - mówi włodarz gminy, Tomasz Kulczyński. - Wierzę, że pogoda dopisze i każdy będzie mógł podziwiać pokaz rycerskiego pojedynku - zachęca Kulczyński.
To jednak nie jedyne atrakcje, które czekają na mieszkańców naszej gminy w najbliższą niedzielę. W planie uroczystości, oprócz dziękczynnej Mszy Świętej oraz pojedynku rycerskiego, znalazły się także: jarmark produktów rolnych i leśnych, sołecki konkurs o kosz plonów, prezentacja sprzętu rolniczego, pokaz strongman, gry, zabawy, konkursy i dmuchańce. Na rozstawionych na Rynku stoiskach będzie można znaleźć liczne potrawy i wypieki. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 27 września od godziny 13:00 na chocianowski Rynek.
[KN]