Ponad trzysta Chocianowskich Kart Seniora zostało wydanych w Urzędzie Miasta i Gminy. Jak się okazuje, z każdym kolejnym dniem przybywa osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, którzy są chętni do dołączenia do programu.

Celem programu jest poprawa jakości życia osób starszych, wzmocnienie ich aktywności społecznej poprzez ułatwienie seniorom dostępu do dóbr kultury, sportu i rozrywki a także kształtowanie pozytywnego wizerunku seniorów. Posiadacze Chocianowskiej Karty Seniora już mogą cieszyć się z wielu ulg, m.in. bezpłatnie korzystając z Delfinka, płacąc mniej w restauracji Kuźnia Smaku, a także salonie optycznym mieszczącym się przy ulicy Kolejowej.

- Ilość osób, które stały się posiadaczem Chocianowskiej Karty Seniora pokazuje, że osoby po 60. roku życia wciąż chcą być aktywne. Przygotowujemy kolejne niespodzianki dla osób, które dołączą do tego grona i mam nadzieje, że projekt, który nie niesie za sobą praktycznie żadnych wydatków ze strony Naszej Gminy będzie w dalszym ciągu się rozwijał, dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami - mówi Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

W maju Burmistrz Chocianowa podpisał zmieniające zarządzenie w sprawie ustalenia wysokości czynszu za wynajem pomieszczeń Regionalnego Centrum Kultury, wiejskich ośrodków kultury oraz świetlic. Sporo zyskają na tym przede wszystkim posiadacze Chocianowskiej Karty Seniora, którzy od teraz zapłacą za nie o 50 % mniej.

Zarządzenie dotyczy wynajmu pomieszczeń Regionalnego Centrum Kultury, w Wiejskich Ośrodkach Kultury w Chocianowcu, Parchowie i Trzebnicach, w świetlicach wiejskich w Brunowie, Ogrodziskach i Żabicach oraz w obiekcie zaplecza rekreacyjno-sportowego w Michałowie. - W naszym otoczeniu jest wiele osób starszych, które chętnie działają na rzecz naszych małych społeczności. Taka zniżka z całą pewnością im to ułatwi – podkreśla radny Paweł Bujak.

Chocianowską Kartę Seniora. wyrobić można w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.