Blisko 2,3 promila alkoholu wykazało badanie 55-letniego kierowcy volkswagena. Sprawca został zatrzymany na ulicy Dominialnej w Chocianowie przez emerytowanego policjanta. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego, który swoją ryzykowną podróż zakończył na środku ruchliwego skrzyżowania w Chocianowie. Okazało się, ze interwencje w tej sprawie podjął emerytowany funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Emeryt odebrał kluczyki kierowcy volkswagena i uniemożliwił mu ucieczkę z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu Policji.

- Czujność emerytowanego Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach nie zawiodła. Jak widać policjantem się jest na całe życie, mimo ściągnięcia munduru - podsumowuje Oficer Prasowy KPP w Polkowicach, sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski - dziękujemy za wzorową postawę, która powinna być wzorem do naśladowania dla każdego obywatela - dodaje policjant.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, które wykazało blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie 55-letniego mężczyzny. Teraz mieszkaniec Chocianowa za jazdę "na podwójnym gazie" może trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata.
[KN]