W środowe popołudnie ulice naszego miasta zapełniły się mieszkankami Chocianowa i wspierającymi ich mężczyznami. Wszystko w ramach "Spaceru Kobiet", który jest odpowiedzią na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności obowiązującej od lat ustawy antyaborcyjnej z Konstytucją RP. W wielu polskich miastach przemarsze mają różny przebieg. Choć w większości protesty przebiegają spokojnie, gdzieniegdzie kończy się aktami wandalizmu. Jak było dzisiaj w Chocianowie? Obejrzyjcie na zdjęciach oraz wideo.

Od kilku dni zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie media donoszą o marszach kobiet, które oburzone na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji postanowiły zaprotestować na ulicach polskich miast. Nie inaczej było także dzisiaj w Chocianowie. Na tutejszym Rynku tuż po godzinie 17:00 chocianowianie w różnym wieku postanowili wyrazić swój sprzeciw dla zaostrzania interpretacji przepisów ustawy antyaborcyjnej.

Tłum skandował swoje niezadowolenie, obarczając za zaistniały stan rzeczy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Można jednak stwierdzić, że było spokojnie. Nikt bowiem nie udał się nawet pod biuro poselskie polityków PiS. Być może dlatego, że na stronie internetowej posła Krzysztofa Kubowa widnieje adres biura przy ulicy, której w Chocianowie zwyczajnie nie ma.

Do obejrzenia galeria zdjęć z tego wydarzenia (fotografie poniżej), a także relacja na żywo ze "Spaceru Kobiet" dostępna na portalu Facebook na stronie lokalnej telewizji chocianow.tv.
[KN]