To akcja zakrojona na szeroką skalę! Kolejne chocianowskie jednostki i popularne strony w mediach społecznościowych związane z naszą gminą publikują apel do opozycji, aby przestała szerzyć kłamstwa. Poniżej treść apelu!

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Urząd Miasta i Gminy Chocianów, Regionalne Centrum Kultury, Miasto i Gmina Chocianów, Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne, Klub Radnych Chocianów 2023Krystian Wan - Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów to pierwsze strony, które zamieściły apel do opozycji.

Akcja wygląda na zakrojoną na szeroką skalę, także spodziewamy się więcej stron osób i instytucji, na których będzie można znaleźć ten apel. Poniżej prezentujemy jego pełną treść.

Stop Fake News - stop kłamstwom opozycji! Kolejne kłamstwa opozycji, które musimy zdementować! Opozycja kłamie przypisując Urzędowi i Burmistrzowi złą kondycję finansową prywatnej spółki Chofum przez dochodzenie należności podatkowych. To nie Chofum ma złą sytuację finansową przez Urząd, a Urząd, Jednostki i PWK Sp. z o.o. przez niepłacenie podatków ma znacząco mniej pieniędzy na inwestycje dla Państwa. Wszyscy więksi przedsiębiorcy w Gminie regulują zobowiązania podatkowe, nie ma podstawy prawnej i zgody na ulgowe traktowanie spółki Chofum - czytamy w apelu. - Jak zapewne większość z Państwa wie, zła sytuacja w spółce trwa od wielu lat, pracownicy niejednokrotnie byli i są bez wypłat. Przypisywanie tego faktu obecnym Urzędnikom jest kłamstwem i podłym, niegodziwym zagraniem opozycji! Prawdziwych informacji zawsze najlepiej zasięgnąć u źródła. Merytoryczni pracownicy Urzędu, Jednostek i PWK sp. z o.o. są do Państwa dyspozycji.
[KN]