"Strażacka wyprawa" to gra terenowa stworzona przez Stowarzyszenie Szklary Dolne "Nasza Przyszłość" w ramach realizacji projektu "Aktywna Osada Strażacka - mała architektura w Szklarach Dolnych".

W strażackich poszukiwaniach można wziąć udział na trasie dydaktycznej w Szklarach Dolnych. Uczestnicy wyprawy mają do pokonania drogę, która kryje wiele zagadek i łamigłówek. Podpowiedzi ukryte w wierszach przybliżą także historię zwiedzanych miejsc. Wszyscy, którzy prawidłowo wypełnią przygotowany plan i przejdą cała trasę odnajdują tajemniczy skarb.

- Jest to doskonała okazja do wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu, która nie tylko służy rozrywce, ale również uczy i pobudza rozwój młodego człowieka – dodaje koordynator projektu, Sołtys Dorota Janusz – jest to kolejna tego typu gra, która powstała w naszej wsi. Obecnie na terenie Szklar Dolnych prowadzimy grę terenową geocaching. Mamy już 7 aktywnych skrytek i ciągle powstają nowe – dodaje pani Sołtys.

Geocaching to rekreacyjna aktywność polegająca na szukaniu i znajdowaniu ukrytego obiektu za pomocą współrzędnych geograficznych. Projekt został dofinansowany ze środków programu "Działaj lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Wrzosowa Kraina. Stowarzyszenie zachęca i zaprasza grupy zorganizowane oraz rodziny do udziału w zabawie.

[KN]